NOVÁ VERZE 2018:
KLIM – Badlands Pro

Přepracovaný KLIM BADLANDS PRO
Pravidelně po dvou letech přichází Klim s aktualizací svého „vlajkového“ modelu pro dobrodružné cestování Badlands. Nová verze se bude jmenovat Badlands PRO.
Oblečení je navržené tak, aby nabídlo nejvyšší úroveň odolnosti a nejvyšší funkčnost i pro ty nejnáročnější dobrodružné expedice. Prioritou je zajistit aby jezdec byl v suchu a cítil se komfortně i při těch nejtěžších klimatických podmínkách – to znamená v největších lijácích i v horkých podmínkách kdekoliv na světě.
Novinkou je použití exkluzivně navržené sady chráničů D3O AERO PRO – které nastavují novou úroveň v oboru. Pro výrobu byly použité nové materiály vnější vrstvy i podšívky, nové zipy a celý komplet se nabízí v nových barevných kombinacích.

Bunda BADLANDS PRO:
Bunda  je vyrobená z 3-vrstvého motocyklového laminátu Gore-Tex v kombinaci s nejnovějším typem Gore-Tex Pro. Tento materiál přináší nejvyšší odolnost a současně prodyšnost ze všech materiálů GoreTex na současném trhu. Hlavní část bundy tvoří panely z goretexového trilaminátu SPL200, které doplňuje trilaminát FPL 400. Místa nad chrániči - lokty, ramena a část rukávů, jsou zesílené materiálem SuperFabric, který je jemnější než býval a je vyrobený exkluzivně pro Klim, což je poznat podle loga v rastru. Díky tomu bylo také možné použít Superfabric s proměnnou denzitou. Na některých místech navíc ještě použili karbonitový RipStop 500D pro ještě větší odolnost při pádu. V bundě byl nově použit také materiál Klimatek – pro zvýšení prodyšnosti podšívek. Klimatek je také podstatně příjemnější na holé tělo – řada jezdců jezdí v tričku s krátkým rukávem a podšívka z klimateku je podobná jako materiál používaný pro výrobu seamless spodního prádla a naprosto neirituje kůži ani při značném pocení. Celý interiér je navíc opatřený úpravou švédského výrobce Polygiene – která je antibakteriální. Bunda prostě „nesmrdí“ ani po týdnu jízdy v největším horku.
Bunda je kompletně navržená pro aktivní jízdu – střih je vytvořený tak, že se panely zasouvají do sebe a nebrání pohybu, což přispívá ke skvělému komfortu. Rukávy bundy jsou z výroby šité do typické jízdní pozice. Pro zvýšení viditelnosti ve tmě jsou pochopitelně použité reflexní panely a lemy 3M Schotchlite. Rukávy mají nastavitelný objem a manžety jdou utáhnout pomocí suchého zipu a opět mají řešení proti vnikání vody nebo hmyzu do rukávu. Zipy jsou použité nové YKK VISLON, které mají zvýšenou odolnost proti vodě. Límeček je v měkkém provedení, nikde v oblasti krku nejsou použité kovové součásti (ani druky). Horní část bundy je možné rozepnout a zajistit do rozhalenky pro pomalou jízdu např. ve městě – stejně jako u předchozích modelů, nyní jsou ale strany zajištěné pomocí plastových úchytek a gumových oček (dříve to byly suché zipy a později druky). Ventilaci zajišťuje celkem 12 ventilačních otvorů (dříve jich bylo 8 a později 10). Čtyři hlavní ventilační porty doplňuje dvojice na předloktí a na bicepsech, dvojice zadních výfuků a nově i port v oblasti tricepsu, který si zákazníci velmi přáli.  
Nové jsou barevné kombinace, kterých je celkem pět a v případě žluto-černé verze je použitý nový laminát řady ColorFast GTX, odolný proti UV záření, který nebledne.
Hlavním rozdílem v bezpečnosti je použití integrovaného chráničového systému vyvinutého společně D3O a firmou Klim – AERO PRO. Tento chráničový systém přináší zásadní zlepšení ventilace při větších rozměrech chráničů. Tento chránič nepoužívá nikdo jiný a Klim ho používá výhradně v novém modelu Badlands, který má na něj upravený vnitřní nosný systém. Ten je mimochodem stabilizovaný širokým ledvinovým pásem, který ale v novém modelu má navíc boční dopínací pásky, tak jak to bývá na chráničových košilích na enduro nebo motokros. Chrániče AERO PRO jsou certifikované jako Level2 – nabízí tedy nejvyšší odolnost ale mají hmotnost jen 114-187g (podle typu). Jsou ve všech případech lehčí než stejně odolné chrániče řady Xergo (použité exkluzivně na modelu Rally Pro). Tloušťka D3O vrstvy je shodná u všech typů – 16mm (předchozí typ EVO měl 10-14mm). Nové složení „plastelíny“ D3O pro chrániče AERO PRO funguje skvěle i ve velmi vysokých teplotách. Plocha chráničů je obrovská – v případě ramen a loktů je zvětšená o 35%. Přitom nabízí 4x lepší ventilaci oproti předchozím chráničům Level2. Průměrně nabízí nové chrániče o 30% větší plochu oproti verzi Level2 u předchozích modelů. AERO PRO D3O je aktuálně nejlépe ventilovaný chránič s největší plochou a nejlepším ergonomickým tvarem na současném světovém trhu!
Nad zádovým chráničem je opět velká kapsa na hydrovak – zvětšená tak, aby se do ní vešly vaky od 1.5 do 3l. Na rukávu je speciální kapsička na tracker SPOT. Umístění vychází z praktických testů, kde v tomto místě byl nejlepší příjem satelitního signálu trackeru.
V bundě jsou dvě skryté kapsy na dokumenty a peníze pro cestovatele. Bunda má fantastický cargo systém – nabízí neuvěřitelných 10 externích a 7 interních kapes.

KALHOTY BADLANDS PRO
Kalhoty Badlands Pro nabízí prakticky stejné inovace jako bunda. Hlavním cílem bylo dosáhnout co nejlepšího poměru funkčnosti, ochrany při pádu i ochrany proti klimatickým podmínkám při maximální míře komfortu pro aktivní ježdění typické pro „adventure“ výpravy.
Hlavním materiálem je opět třívrstvý Gore-Tex řady SPL200 a SPL400 – nejodolnější a nejprodyšnější laminát pro motocyklový trh na světě. Kolena jsou zesílená materiálem SuperFabric s proměnnou denzitou, navrženým speciálně pro Klim Badlands Pro. Konstrukci doplňují panely z materiálu Karbonite (maximálně prodyšný a přitom mimořádně odolný textilní úplet) s vysokou denzitou (500D) a vnitřní strany nohavic je doplněná o kožené panely jako u předchozích modelů. Stejně jako u bundy, jsou i kalhoty vyrobené s vnitřní podšívkou z prodyšné látky Klimatek s antibakteriální úpravou Polygene.  Konstrukce je podobně jako v případě bundy anatomická a navržená pro aktivní pohyb během jízdy (ve stupačkách). Chráničový systém také používá nové chrániče AERO PRO D3O – v případě kolen jsou doslova obrovské. Chrániče mají velkou plochu a maximální prodyšnost při snížené hmotnosti. Úplně nové jsou i chrániče kyčlí a namísto dříve používané pěny Poron chránící kostrč je použitý nový chránič D3O. Všechny chrániče nejen splňují ale ve značném rozsahu překračují požadavky pro certifikaci CE Level2 PREN1621-1:2011. Kapsy na chrániče umožňují ve značném rozsahu měnit jejich polohu podle přání jezdce.
Mírně upravená poloha dvou obrovských větracích otvorů zlepšuje vzduchový tok i při nižších rychlostech. Vzadu jsou opět dva výfuky. Kalhoty mají dvě vnější cargo kapsy.
Kalhoty se vyrábí ve třech barevných verzích tak, aby je bylo možné kombinovat s pěti barevnými verzemi bundy.

Badlands Pro bude v prodeji od poloviny března 2018 a bude se dodávat na základě přeobjednávek prodejců ve velikostech bund S-3XL a kalhot 30-44. Omezené množství kalhot bude dostupných v prodloužené verzi ve velikostech odpovídajících standardním 32-38 a nově i zkrácených 34-42. Kromě toho prodloužení na míru podle potřeb zákazníka zajišťujeme v autorizovaném GTX servisu již řadu let a není problém upravit prakticky cokoliv - včetně zkrácení v oblasti kde jsou větrací otvory, zipy nebo jiné složité prvky. Zkracovali jsme kalhoty o 7cm nad kolenem a 8cm pod kolenem apod. 

Cena bundy je stanovena na  ekvivalent 1150EUR (resp. 1170EUR pro verzi 3XL) a kalhot 799EUR (resp. 820EUR prodložené verze) včetně DPH. Stejně jako dříve je oblečení Badlands Pro kryté doživotní garancí při dodržení určitých podmínek (např. naplatí pro oblečení určené pro jiné regiony a prodané jinde, s chybějícími sériovými čísly, bez dodaných prodejních dokladů apod). 

Výrobky KLIM jsou vyráběné ve vlastním výrobním závodě ve Vietnamu, který vlastní korporace Polaris, pod kterou Klim patří. Továrna je plně certifikovaná společností W. L. Gore & Associates - je to licencovaný výrobní závod Gore-Tex. Klim disponuje také velmi sofistikovaným vývojovým centrem v USA a spolupracuje při vývoji např. s laboratořemi GoreTex. Všechny výrobky s membránou GoreTex prochází testy pro získání certfikace "Guaranteed To Keep You Dry ".
Při výrobě jsou používané nejlepší dostupné materiály pro daný účel - bez kompromisů. Některé materiály si nechává Klim vyrábět exkluzivně pro sebe a podíl takto vyráběných speciálních látek, chráničů a komponentů se stále zvyšuje. 

 

Odkaz na náš shop: 

Bundy:
https://www.touratech.cz/s-integrovanou-neprom-membranou-c-91.html
Kalhoty:
https://www.touratech.cz/s-integrovanou-neprom-membranou-c-118.html


Video představení oblečení BADLANDS PRO v češtině:
https://www.youtube.com/watch?v=aLr6g43w7kg


TOURATECH CZ
Modletice 142, Říčany u Prahy
Exit 10 na dálnici D1
směr Říčany - Jesenice (na 101)

GPS: N49° 58.357' E14° 35.350'
(N49° 58' 21.4" E14° 35' 21.0")

602 100677
(prodej,objednávky..
724 984904
(objednávky, zásilky, stav skladu)

602 349970
(GPS, GTX oblečení)
777 865865
(mechanik - servis)

Otevírací doba:

Po 13:00-18:00
Út 10:00-18:00
St 10:00-18:00
Čt 10:00-20:00
Pá 10:00-18:00
(Polední pauza 13:00-13:30)

Objednávky a dotazy na zboží:
shopy@touratech.cz
Původní článek (c) 2017 Tomáš Kocanda pro Touratech CZ. Využití textu vyhrazeno!