MOTOZ Tractinator Adventure TL

TRACTINATOR® ADVENTURE Řada Tractinator® je speciálně navržená offroad jezdci firmy Motoz pro jejich offroadové výpravy na velkých motorkách. OFFROAD = šotolina, pisty, rozbité horské cesty a ne silnice!

 Doporucujeme
vyberte variantu
 
Skladem: -
Kód zboží: TAD--master
MOTOZ Tractinator Adventure TL
Popis MOTOZ Tractinator Adventure TL
STRUČNĚ A JASNĚ: PNEUMATIKA URČENÁ PŘEDEVŠÍM NA ŠOTOLINU, PISTU apod.

Pneumatika Motoz Tractinator Adventure je navržená pro velká a těžká endura pro použití převážně na nezpevněných komunikacích. Není určená pro jízdu ve volném terénu (freeride) a v bahně, nicméně solidní práci na zablácených cestách odvede také. Je to pneumatika, která je konstrukčně řešená jako ideální pro opravdu adventure cestování mimo silnice - po šotolinových, kamenitých nebo pískových cestách a pistách. Není přímo určená do skalnatého terénu v horách a do bahna ale i s těmito terény si poradí. Konstrukce a uspořádání figur je navržená pro co nejvyšší životnost a grip a minimalizaci defektů (mnohonásobné zesílení), Od roku 2019 se vyrábí jen v jedné celoročně použitelné verzi směsi (dříve se vyráběly měkčí a tvrdší). Pneumatika má kompromisní vlastnosti na mokru a při jízdě vysokou rychlostí (byť má rychlostní index Q, tedy 160km/h). Výrobce doporučuje jezdit do 130km/h a dodržovat tlak předepsaný výrobcem motocyklu. Na druhou stranu - vlastnosti v terénu jsou fantastické a životnost (v závislosti na konkrétním jezdci a jeho stylu jízdy) i trojnásobná proti jiným pneumatikám v této kategorii.

Pneumatiky MOTOZ se používají na australském a americkém trhu již od roku 2007. V Evropě je zná jen úzká skupina jezdců a to zejména na ostrá endura. Motoz ale v posledních letech vyvíjel speciální pneumatiky určené pro velká cestovní endura, které odstraní typické problémy běžně prodávaných pneumatik zavedených značek. Typicky malý nájezd (často pod 5000km) a kompromisní trakci v terénu. Vývojáři a testovací jezdci Motoz jsou jedni a ti samí lidé - jsou to fandové, pro které je jejich práce i zábavou a milují jízdu v terénu. Chtějí vyrábět lepší pneumatiky (s lepším poměrem silnice/terén) pro nejrůznější podmínky a nejrůznější typy cestování. Vlastní (soukromě vlastněný) výrobní závod mají v Thajsku a výroba běží pod certifikací kvality ISO9001.
Motoz používá kvalitní směsi s vysokým podílem přírodní gumy. Směsi jsou unikátní, výrazně výrobně dražší než u běžně prodávaných pneumatik. Cílem je dosáhnout vysoké životnosti.
Pneumatiky Motoz mají unikátní design vzorku. Již před mnoha lety si Motoz nechal zaregistrovat vzorek Terrapactor®, který stlačuje půdu do šípovitých útvarů a zvyšuje trakci odhozem těchto kousků za pneumatiku. Konstrukce pneumatik je vždy navržena specificky pro konkrétní účel - pro konkrétní typ ježdění. To se týká i pevnosti a počtu vrstev běhounu.
Řada pneumatik Tractinator® má nejvyšší možnou výdrž při super náročném použití (nejnáročnější výpravy) s unikátním zesílením bočních stěn a běhounu pro minimalizaci defektů.
Řada Terrapactor® je lehčí a hlavním cílem je maximální trakce pro sportovní použití.
Hybridní řada slučuje vlastnosti všech konstrukcí pro maximální univerzálnost

TRACTINATOR® ADVENTURE
Řada Tractinator® je speciálně navržená offroad jezdci firmy Motoz pro jejich offroadové výpravy na velkých motorkách. Technicky jsou to o čtvrtinu pevnější pneumatiky než jakékoliv jiné typy prodávané v součastnosti na trhu. Mají vyšší "špunty" než většina pneumatik kategorie "adventure". Dezén je navržený tak, aby vydržel větší počet kilometrů při velké zátěži a měl skvělou trakci v terénu. '

Technické údaje:
Přední pneumatika pro cestovní endura
Bezdušové

Rozměr: 90-90 R21
Rychlostní index: 54Q
Ráfek: 2.15"
Vnější průměr: 695mm
Celková šířka: 99mm
Výška vzorku: 12mm

Rozměr: 110-80 R19
Rychlostní index: 59Q
Ráfek: 2.5" (alternativa 2.15")
Vnější průměr: 659mm
Celková šířka: 109mm
Výška vzorku: 12mm

Rozměr: 120-70 R19
Rychlostní index: 60Q
Ráfek: 3.5"
Vnější průměr: 652mm
Celková šířka: 118mm
Výška vzorku: 10mm

Technické údaje:
Zadní pneumatika pro cestovní endura
Bezdušové

Rozměr: 130-80 R17
Rychlostní index: 65Q
Ráfek: 3.0"
Vnější průměr: 640 mm
Celková šířka: 142 mm
Výška vzorku: 13.5 mm

Rozměr: 140-80 R18
Rychlostní index: 70Q
Ráfek: 3.5" (alternativa 3.00")
Vnější průměr: 681mm
Celková šířka: 156mm
Výška vzorku: 14mm

Rozměr: 150-70 R17
Rychlostní index: 69Q
Ráfek: 4.25" (možnost i 4.5")
Vnější průměr: 642mm
Celková šířka: 166mm
Výška vzorku: 15mm

Rozměr: 150-70 R18
Rychlostní index: 70Q
Ráfek: 4.25" (možnost i 4.5")
Vnější průměr: 667mm
Celková šířka: 166mm
Výška vzorku: 15mm

Rozměr: 170-60 R17
Rychlostní index: 72Q
Ráfek: 4.5" (možnost i 5" nebo 5.5")
Vnější průměr: 637mm
Celková šířka: 172mm
Výška vzorku: 15,5mm
Videa k produktu


Dotaz na produkt

Pokud máte jakákoliv dotaz, neváhejte nám ho zaslat přes následující formulář:

Dotaz na produkt MOTOZ Tractinator Adventure TL

Kontrola: Kolik je Cislo krát Cislo =

Vyhledávání
Vyhledat podle výrobce